İstanbul
Sultan Selim Mh. Sultan Selim Cd. No:11 K:5 Kağıthane-
merhaba@zoomdijital.com
T: +90.850 441 0 111
Manisa
Güzelyurt Mahallesi Tekstilciler Sitesi 5775 Sokak No:29 3/A-
merhaba@zoomdijital.com
T: +90.850 441 0 111
Back

Dijital Reklamlardan Doğru Etkileşim Almak

İnternetin gelişmesi ve ticaretin de dijitalleşmesiyle özellikle kurum ve markaların sunduğu ürün ve hizmetleri tanıtabilmek ve daha kapsamlı kitlelere ulaşabilmek için dijital alanda reklam yapması oldukça önemlidir. Sosyal medya, arama motorları ve hatta haber siteleri dahil olmak üzere internet üzerinde sıklıkla vakit geçirilen ortamlarda reklam yapmak markanın etkileşimini artırdığı gibi tanınırlık kazanmasında da önemli rol oynar. Özellikle Google Ads (AdWords), Facebook Business, LinkedIn Business ve Sosyal medya popüler olan dijital reklam platformlarından bazılarıdır.

Dijital reklam ağları geleneksel reklamlara göre daha yoğun ve hızlı şekilde etkileşim alabilmenizi ve çok da kapsamlı bir kitleye ulaşabilmenizi sağlar. Doğru etkileşim almak için doğru reklamlar çıkmanın dönüşü markanızın büyümesi ve satışlarınızın yükselmesi olduğu için dijital reklam e-ticarette çok önemli bir noktadır.

Dijital platformlara reklam verirken doğru etkileşimi alabilmek adına dikkat etmeniz gereken noktalar anahtar kelimeler ve görseldir. Örneğin Google üzerinden vereceğiniz bir reklamda doğru anahtar kelimeleri kullandığınıza dikkat etmelisiniz. Doğru anahtar kelimeleri kullanmak, hedef kitlenizin yapacağı aramalarda sizi üst sıralara çıkararak bir adım öne geçmenizi sağlar.

Eğer görsel bir reklam verecekseniz, bu noktada da kullanacağınız görselin çekici olması çok önemlidir. Doğru görseli hedef kitlenizin bulunacağı potansiyel platformalara koymak, dikkat çekici ve cezbedici bir görsel kullanmak, etkileşiminizin ve site trafiğinizin artmasını sağlar.

Eğer Youtube veya Tiktok gibi video sitelerinde video içi reklam vermeyi düşünüyorsanız burada en kritik nokta reklamınızın ilk 5 saniyesidir. Çünkü kullanıcılar reklamın ilk 5 saniyesinden sonra atlama seçeneğine tıklayarak kalan kısmını izlemeyecektir. Dolayısıyla hedef kitlenizin dikkatini ilk 5 saniyede çekmeniz çok önemli.

Dijital reklamcılığın en önemli ayaklarından biri de sosyal medya platformlarıdır. Burada etkileşim almak nispeten daha uzun zaman alsa da doğru kitleye ulaştıktan ve kitlenizi tanıdıktan sonra buranın da online offline etkileşimi hızlıca artacaktır. Sosyal medya platformlarında reklam verdiğinizde ise içeriğinizin özgün ve dikkat çekici bir yanı olması ayrıca dikkat çekecektir.

Zoom Dijital
Zoom Dijital
http://www.zoomdijital.com

Bu web sitesi çerezleri bilgisayarınızda saklar. Çerez politikası