İstanbul
Sultan Selim Mh. Sultan Selim Cd. No:11 K:5 Kağıthane-
merhaba@zoomdijital.com
T: +90.850 441 0 111
Manisa
Güzelyurt Mahallesi Tekstilciler Sitesi 5775 Sokak No:29 3/A-
merhaba@zoomdijital.com
T: +90.850 441 0 111
Back

SEO’NUN FAYDALARI NELERDİR? NEDEN HER İŞLETME SEO’YA İHTİYAÇ DUYAR?

SEO’nun tüm avantajlarını bilmek ister misiniz?

SEO faydalarının bu listesi aklınızı başınızdan alacak. Bunu okuduğunuz için minnettar olacaksınız.

Her işletmenin arama motoru optimizasyonuna yatırım yapması gerekir. Arama motoru optimizasyonu, web sitenizi arama motorlarından gelen organik trafiği en üst düzeye çıkarmak için optimize etme işlemidir. Önde gelen arama motorları Google, YouTube, Bing ve Yahoo’dur.

Bu blog, etkili bir SEO stratejisi olmayan herkes için bir uyarıdır. Aşağıdaki SEO avantajlarının tümünü kullanarak değil büyük bir hata yapıyorsunuz.

Web sitenizin arama motorlarında optimize edilmediği her gün para kaybediyorsunuz.

İşte nedeni.

1. Arama motorlarında ürün veya hizmetlerinizi arayan kişiler var

Çevrimiçi 2 milyardan fazla insan var. Çevrimiçi etkinliklerin% 93’ü bir arama motorunda başlar. Saniyede 40.000 arama ve günde 3.5 milyar arama var . İşletmenizin arama motorlarında bulunması için milyonlarca fırsat vardır. SEO’nun en önemli avantajlarından biri, müşterilerinizin günlük arama motorlarını kullanmasıdır.

2. SEO kaliteli trafik çeker 
Arama motorlarında trafik en iyi trafik. Neden? Çünkü insanlar çözdüğünüz problemi arıyorlar. İşletmenize gelen trafiği “çekebilirsiniz”. İnsanları satın almaya ikna etmek için reklamları “dışarı itmeniz” gerekmez. Arama trafiği zaten ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgileniyor. Bu yüzden SEO endüstrisi 65 milyar dolar değerinde .

3. SEO trafiği dönüşüm olasılığı daha yüksektir

SEO trafiğinin diğer trafik kaynaklarından daha fazla dönüşüm sağlaması muhtemeldir. Aslında, arama trafiği çoğu web sitesi için en iyi dönüşüm oranlarına sahiptir . Kendinizi arama motorlarına yerleştirerek işinizi daha fazla dönüşüm elde edecek şekilde konumlandırıyorsunuz.

4. SEO satışları ve olası satışları artırır

SEO bir efsane değildir. Uygun bir ürün veya hizmet sunmanız durumunda olası satışlarınızı ve satışlarınızı artıracaksınız. Bir küçük işletme sadece 5 ayda 103.510,98 $ değerinde SEO sonucu elde etti.

Ancak, en iyi SEO stratejisine yatırım yapmalısınız . Kazanan bir SEO kampanyasıyla, işiniz daha yüksek dönüşüm elde etme yolunda olacak.

 5. SEO edinme başına maliyetinizi düşürebilir

SEO’nun bir başka yararı da “ücretsiz” olmasıdır. Müşteri kazanmak reklamdan çok daha ucuzdur. SEO sadece maliyetler en iyi SEO şirketi işe maliyeti vardır . Web sitesi kodlama ve Google algoritmaları konusunda deneyiminiz yoksa, sıralamalarınızı büyütmek ve SEO’nun avantajlarını elde etmek için bir SEO firmasına veya ajansına ihtiyacınız olacaktır.

6. SEO herhangi bir ücretli reklam içermez

Güçlü SEO puanlarınız varsa reklam vermek zorunda değilsiniz. Tıklama başına ödeme yapmak zorunda kalmadan web sitenizin trafiğini artırabilirsiniz. Etkili bir SEO stratejisi, reklam dolarlarınızı azaltmanıza ve daha verimli alanlara yatırım yapmanıza yardımcı olabilir.

7. Üst SEO sıralaması 7/24 promosyon sağlar

SEO 7/24. Uyumaz. Evet, bu SEO’nun avantajlarından biri. Sıralamalarınız bir gecede kaybolmaz. Web sitenizin trafiğini her gün, her gün artırabilirsiniz. Bir kez arama motorlarında yüksek rütbe, onlar uyurken işinizi teşvik edecek.

8. SEO güven ve güvenilirlik sağlar

İnsanlar Google’a güveniyor. Aradıkları şeyi bulmak için her gün kullanıyorlar. Arama motorlarında üst sıralarda yer alarak, işletmeniz kitlenize güven ve güvenilirlik kazandıracaktır. Aslında, arama motoru tıklamalarının% 37’si ilk organik listede yer almaktadır.

9. SEO uzun vadeli bir stratejidir

SEO uzun vadeli bir stratejidir. Optimal sıralamaları görmek 6-12 ay sürebilir. Ancak, sıralamaları yukarı taşımak zaman alır gibi sıralamaları aşağı taşımak zaman alır. En üst konumlara yerleştirildikten sonra, nadiren aşağı inersiniz. Bunun değişmesinin tek nedeni, artan SEO rekabetinden veya Google algoritmasındaki değişikliklerden kaynaklanmaktadır.

10. SEO müşterilerinizi daha bilinçli hale getirir

Müşterileriniz araştırma yapmak için arama motorlarını kullanıyor. Bulgularını, mevcut seçenekler hakkında bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmak için kullanırlar. Yüksek SEO sıralamaları, potansiyel müşterileri eğitmenizi sağlar. Bu dolaylı olarak güven yaratır, ancak en önemlisi bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olur.

11. SEO, satın alma kararlarını etkiler

SEO, satın alma kararlarını önemli ölçüde etkiler. Bunun nedeni, önceki noktalarımızda bahsedilen gelişmiş güven ve güvenilirliktir. Web’deki satın alma kararlarını önemli ölçüde etkileyerek dönüşümlerinizi iyileştirmek için SEO kullanın.

12. SEO marka bilinirliğini ve hakkaniyetini artırır

Dönüşümler bir yana, SEO da marka değerinizi oluşturacaktır. Başka bir deyişle, SEO insanların markanızın farkında olmasına yardımcı olacaktır. Web sitenizin ziyaretçileri her zaman satın almaya hazır olmayabilir. Ancak, tekliflerinizin farkında olarak, yakın gelecekte satın alabilirler.

13. SEO, müşteri ilişkilendirmesini veya “dokunuşlarını” artırır

Farkındalığınız artarken, SEO aynı anda müşteri ilişkilendirme puanlarınızı artıracaktır. Atıf, kitlenizin markanızı kaç kez gördüğüdür. İşletmenizi ne kadar çok görürlerse, işletmenizden satın alma olasılıkları da o kadar yüksek olur. Güçlü SEO sıralamaları, potansiyel alıcılarla temas noktalarınızı önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olacaktır.

14. SEO, PPC’den% 90 daha fazla tıklama alıyor

SEO ücretli reklam koz. Bunun nedeni, organik SEO listelerinin tıklamaların% 90’ını almasıdır . Birçok arama motoru kullanıcısı ücretli reklamları atlama eğilimindedir. Bunun nedeni büyük olasılıkla Google’ın algoritmasına olan güvenidir. SEO’ya yatırım yaparak, muhtemelen aynı anahtar kelimelerdeki reklamverenlerden daha fazla trafik elde edersiniz.

15. SEO web sitesi tavsiyelerinizi artırabilir

SEO faydalarından biri web sitesi tavsiyeleri artıracak olmasıdır. Arama motorlarından daha fazla web sitesi tavsiyesi alacaksınız. Ayrıca, web sitenizin ziyaretçilerinin web sitenizi arkadaşlarına yönlendirmesi muhtemeldir. Güçlü bir SEO varlığı, kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak tavsiyeleri büyüyecek!

16. SEO ölçülebilir

SEO ölçülebilir. Dönüşümlerinizi ve dönüşümlerin kaynağını ölçebilirsiniz. Ayrıca, web sitesi sıralamanızın ve organik trafiğin ilerlemesini de ölçebilirsiniz. Doğru araçlar (veya bir  SEO şirketi ) ile hangi arama anahtar kelimelerinin işletmeniz için en değerli olduğunu ölçebileceksiniz.

17. SEO çevrimdışı satışları artırıyor

Müşterileriniz mağazanızı ziyaret etmeden önce çevrimiçi araştırma yapıyor mu? Tabii ki yapıyorlar! Çoğu insan araştırmasını çevrimiçi gerçekleştirdiği için SEO da çevrimdışı satışları yönlendirir. Bunun nedeni, araştırmalarını yapmak için arama motorlarını kullanıyor olmalarıdır, ancak mağazanızı ziyaret edebilir veya ürünlerinizi gerçekten satın almak için bir telefon görüşmesi yapabilir. Bu nedenle, SEO çevrimdışı satışları artırmak için önemli bir katkıdır.

18. SEO ücretli reklamlardan daha uygun maliyetlidir

Bu bir beyinsiz. SEO, ücretli reklamlardan daha uygun maliyetlidir. Aslında, tüm sektörleri dikkate alan ortalama TBM (Tıklama Başına Maliyet) 2,32 ABD dolarıdır. Neden etkili SEO kullanarak organik arama sonuçlarında yolunuzu çalışabilir bir sayfanın görünmesi için para harcamak?

Bir kez arama motorlarında üst sıralarda, arama motorlarından tıklamalar için ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Artık PPC bütçeniz hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak. PPC reklam kampanyalarınızı duraklatın ve # 1 SEO sıralamasının daha fazla sonuç elde etmesine izin verin.

19. Rakipleriniz büyümek için SEO kullanıyor

Öldür ya da öl. Müşterileriniz internet yolculuğuna bir arama ile başlar. Rakipleriniz işlerini büyütmek için arama yapıyor. Aslında yakın zamanda yapılan bir araştırmaya dayanarak, bu pazarlamacıların% 61’i web sitelerini optimize etmenin en öncelikli konu olduğunu belirtti.

Er ya da geç, işinizi büyütmek için arama yapmıyorsanız, bir işiniz olmayacak!

20. SEO, küçük işletmelere büyük şirketlerde avantaj sağlayabilir

Küçük bir işletme işletiyorsanız, AdWords’te daha büyük rakipleri geçmenin zor olduğunu görebilirsiniz. Ancak, etkili bir SEO stratejisi daha yüksek sıralama elde etmek için bir yol olabilir. Büyük şirketler reklamlara güvenirken, müşteri kazanmak için arka kapıya gitmek için anlayışlı bir SEO stratejisine güvenebilirsiniz.

21. SEO pazar payı kazanmanıza yardımcı olacaktır

İlk olarak pazar payı kazanın. İlk seçenek sizseniz, müşterileriniz yüzlerce alternatifi asla bilemez. Tabii, Google’ın 10. sayfasına kaydırmazlar. Ancak bunun olmayacağını biliyoruz. Neden? Çünkü kullanıcıların% 75’i hiçbir zaman arama sonuçlarının ilk sayfasını geçmiyor.

22. SEO yeni pazarlara girmenize yardımcı olacak

SEO yeni pazarlara girmenize yardımcı olacaktır. Web siteniz optimize edildiğinde, web sitenizi diğer anahtar kelimeleri hedefleyecek şekilde genişletmeye başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz anahtar kelimeler, sunabileceğiniz yeni ürünler veya hizmetler olabilir. Yeni tekliflerinize nitelikli trafik çekmek için arama motorlarına güvenerek yeni pazarlara girmenize yardımcı olabilirsiniz.

23. SEO işletmenizin değerini artırır

SEO’nun en önemli avantajlarından biri de, SEO sıralamanız yükseldikçe işinizin daha değerli hale gelmesidir. Eğer işinizi satmak için pazarda iseniz, birçok alıcı değerli bir maddi olmayan varlık olarak güçlü SEO sıralaması bulacaksınız. SEO sıralamaları değerini tutma ve yıllar boyunca devam etme eğiliminde olduğu için bu olasıdır.

24. SEO tüm çevrimiçi pazarlama faaliyetlerinizi entegre eder

SEO online pazarlamadır. Tüm çevrimiçi pazarlama faaliyetleri bir şekilde SEO sıralamanızla ilişkilendirilebilir. Web tasarımı , içerik pazarlama , sosyal medya pazarlama hizmetleri ve çevrimiçi reklamcılık SEO’yu etkiler. Tüm aktiviteler entegre edildiğinde, SEO sıralamanız.

25. SEO genel pazarlama YG’nizi artırır

Daha önce de belirtildiği gibi, entegre bir pazarlama kampanyası SEO sıralamalarını etkileyecektir. Bu sadece SEO sıralamanızı etkilemekle kalmaz, aynı zamanda tüm pazarlama faaliyetlerinizdeki toplam YG’niz daha yüksek olur.

Yapılan son çalışmalara göre, organik trafiğin iş gelirlerinin% 40’ından fazlasına yol açabileceğini gösteriyor. Ayrıca, yerel aramaların satın alma işleminin o gün içinde% 18’inden fazlası vardır. Bu, aşağıdaki sonraki bölümlerde daha ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

26. SEO en iyi PR stratejisidir

SEO yeni “PR” stratejisidir. PR mantıklı. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için kaliteli geri bağlantılara sahip olmalısınız. Geri bağlantılar, harici web sitelerinden web sitenize bağlantı veren bağlantılardır. Ne kadar çok sahipseniz, web siteniz o kadar alakalı olur. Web siteniz ne kadar alakalı olursa, o kadar yüksek olursunuz. Kaliteli geri bağlantılar edinmek tanıtım gerektirebilir. Ne kadar çok tanıtımınız olursa, o kadar fazla backlink fırsatınız olabilir. İkisi el ele çalışıyor.

27. SEO, sosyal medya takipçilerinizi artıracak

SEO daha fazla sosyal medya takipçisi ekleyecek. Ziyaretçileriniz web sitenizi araştırırken, sizi takip etmek için sosyal medya simgelerinizi tıklamaları muhtemeldir. Etkili bir SEO kampanyası, daha küçük bir takipçi oranına dönüşmeyi bekleyebileceğiniz binlerce web sitesi ziyaretçisi oluşturacaktır.

28. SEO, e-posta bülten abonelerinizi artıracaktır

SEO’nun muhtemelen elde etmek istediğiniz avantajlarından biri, e-posta bülten abonelerinizi arttırmaktır. Web sitenizde bir e-posta bülteni kayıt formunuz varsa, sıralamanız yükseldikçe daha fazla abone bekleyebilirsiniz. Bunun nedeni, web sitenize daha fazla trafik ve daha fazla gösterim kazanmanızdır. En iyi sonuçlar için, e-posta bülteninize abone olan kişilere web sitenizde bir teşvik sağlayın.

29. SEO blog trafiğinizi artıracak

SEO blog trafiğinizi artıracaktır. Web sitenizin içeriği gelişip arama motorlarıyla birlikte sıralaması arttıkça blogunuzun Google’daki bireysel sıralaması da yükselir. Blog içeriğinizin Google’da bulunması daha olası hale gelir. Son olarak, blogunuzu web sitenizde tanıtarak büyük olasılıkla web sitenizden daha fazla tavsiye trafiği kazanacaksınız.

30. SEO, web sitenizin tıklama oranını artırır

Yüksek SEO sıralamaları web sitenizin tıklama oranını artıracaktır. Ya da tam tersi. SEO’nuzu geliştirmek için yüksek bir tıklama oranına sahip olmalısınız. Tıklama oranı, web sitenizi tıklayan kişi sayısının, ulaştığınız kişi sayısına bölümüdür.

31. SEO, web sitenizin sitede geçirdiği zamanı iyileştirir

Tıklama oranınız yükseldikçe, web sitenizin sitede geçirme süresi de artacaktır. Web sitenizin ziyaretçilerinin web sitenizde ne kadar süre kaldığıdır. Ziyaretçileriniz web sitenizde ne kadar uzun kalırsa, satın alma olasılıkları da o kadar artar. Ayrıca, SEO sıralamalarınızı da artıracaktır.

32. SEO, web sitenizin güvenliğini artırır

SEO, web sitenizi güvenli hale getirmeye zorlar. Bu, web sitenizin ziyaretçilerini virüslerden ve sahtekarlıklardan koruyacaktır. Eşzamanlı olarak, güvenli web siteleri SEO sıralamanızı önemli ölçüde etkileyeceğinden sıralamanızı yükseltir.

33. SEO web sitenizin hızını artırır

Web siteniz, SEO optimizasyonuyla beraber hem büyür hem de bu çalışmalar yapılırken sitenizin hızı artar. Yüksek hızlı web siteleri, ziyaretçilerinize en iyi kullanıcı deneyimini sunmanıza yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, yüksek SEO sıralamaları da daha yüksek hızlı web sitelerine karşılık gelecektir.

34. SEO, web sitenizin kullanıcı deneyimini geliştirecektir

Son birkaç noktadan anlayabileceğiniz gibi, SEO web sitenizin genel kullanıcı deneyimini geliştirecektir. Google’ın amacının kullanıcılarına uygunluk sağlamak olduğunu aklınızda bulundurmanız önemlidir. Google’da üst sıralarda yer almak için web sitenizin ilgili kategorisinde olması gerekir. İlgili olmak için harika bir kullanıcı deneyimi sunmanız gerekecek

35. SEO büyüyor

SEO harcamalarının 2022 yılına kadar 100 milyar dolara çıkacağı tahmin edilmektedir. Şu an bu rakam 80 milyon dolar civarındadır. SEO harcamalarının çevrimiçi reklam harcamalarından daha yüksek olması muhtemeldir. SEO büyüyor. Çünkü işe yarıyor. İşletmeniz, çok doygun hale gelmeden önce SEO vagonuna atlamak için bir fırsata sahip.

36. SEO hareketlidir

Mobil, çevrimiçi ortamın geleceği. Ve tüm İnternet kullanıcılarının% 70’inden fazlası günümüzde mobildir. Bu artmaya devam edecek gibi görünüyor. Web sitenizi SEO için optimize ederek, kendinizi yeni nesil pazarlama için de hazırlıyorsunuz. Web siteniz mobil uyumlu olmalıdır. Ve, arama motorları sitenizi mobil cihazlar için optimize etmek için web sitenizi tercih edecektir.

37. SEO öne çıkmanıza yardımcı olacaktır

İnternette 250 milyon web sitesi var. Ortalama bir kişi internetin ona neler sunabileceğini asla bilemez. Daha yüksek SEO sıralamaları diğer milyonlarca web sitesinden öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.

38. SEO lazer hedeflidir

SEO anahtar kelime tabanlıdır. Bu, girişlerin kullanıcıların aradıkları anahtar kelimelere göre göründüğü anlamına gelir. Buradaki avantaj, işletmenizin tam olarak ne sunduğunu arayan kişilere ulaşmanızdır. SEO anahtar kelime hedefleme yeteneği web sitenize en kaliteli trafik sağlayam öncelikli nedenlerden biridir.

39. SEO trafiği ile kendiliğinden trafik yaratırsınız

SEO ile trafik gerçek bir anlaşılma durumudur.  SEM’den farklıdır. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar eğlenmek için gelmiyor. Gerçek sorunları var. Cevap arıyorlar ve işinizle birlikte bulabileceğinizi düşündükleri için web sitenizi tıkladılar. Ve bu SEO’nun avantajlarından biridir. Değer kattığınız ve müşterilerinizi anladığınız sürece, SEO ile çok başarılı olacaksınız.

40. SEO sıralamaları sonsuza dek sürer

Tamam, pek değil. Ama dürüst olmak gerekirse, SEO sıralamalarını vidalamak son derece zordur. Siyah şapka SEO uygulamalarını kullanmadığınız sürece büyük olasılıkla üst sıralarda kalacaksınız. Siyah şapka SEO uygulamaları, web sitenizi sıralamak için arama motorlarını kandırmak için kaşlarını çattı taktiklerden oluşur. Ancak, bu konuda endişelenmenize gerek kalmayacak. Neden? Çünkü güvenilir bir SEO şirketi kullanacaksınız . En üst sıraya yerleştikten sonra kutlama zamanı! Veya diğer anahtar kelimelere genişletmeye başlayın.

41. SEO, soğuk arama ve diğer geleneksel stratejileri ortadan kaldırabilir

El ilanları dağıtmaktan bıktınız mı? Dergilerde reklam vermekten ve sonuçları görmekten bıktınız mı? İnsanları aramaktan ve sizden asla satın almak istemeyecek insanları rahatsız etmekten bıktınız mı? Cevabınız evet ise SEO’ya yatırım yapın.

42. SEO, işletmenizi ikiye katlayabilir, üçe katlayabilir veya dört katına çıkarabilir

SEO, işinizi tam anlamıyla iki, üç veya dört katına çıkarabilir. SEO sizi arayan bireylerin tüm pazarına sunar. Etkili bir SEO stratejisi ile daha fazla şehirde, bölgede, ülkede veya dünyanın diğer bölgelerinde genişleyebilirsiniz. Dünya, etkili bir SEO stratejisiyle pazar yeriniz haline gelir.

43. SEO yetenekleri çekmenize yardımcı olabilir

SEO yetenekleri web sitenize ve dolayısı ile şirketinize çekmek  için yardımcı olabilir. İş arayanlar da Google’daki yolculuklarına başlarlar. Web sitenizi, işe aldığınız pozisyonlar için Google’da sıralanacak şekilde optimize edebilirsiniz. Bir SEO stratejisine yatırım yaparak işe alım ücretlerinden ve edinme maliyetlerinden kaçınmış olursunuz.

44. SEO Uygun Fiyatlıdır

SEO, dönüşümlerinizi artırmak için reklamcılıktan daha ekonomiktir. SEO fiyatlandırması genellikle ayda 800-4000 TL arasında değişmektedir. Ancak, geri dönüş çok iyidir. Google’da 1. sırada yer aldığınızda, web siteniz web sitenize binlerce ücretsiz isabet alacaktır.

45. SEO yapabileceğiniz en akıllı pazarlama yatırımıdır

SEO’nun faydaları sonsuzdur. SEO yapabileceğiniz en akıllı pazarlama yatırımıdır. İşletmeniz için uzun vadeli bir varlıktır. Trafik, potansiyel satış ve satış üretir. Herhangi bir reklam gerektirmez. Müşterileriniz şu anda bunu arıyor. Ve rakiplerinizden biri işinizi ondan önemli ölçüde büyütüyor. İşletmenizi soğuk arama, ağ oluşturma veya diğer reklamlara ihtiyaç olmadan büyütmek istiyorsanız, bugün bir SEO kampanyasına yatırım yapın .

Şimdi bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz randevu talebinizi oluşturabilirsiniz.

Okan KÖROĞLU
Okan KÖROĞLU
https://www.sosyalzoom.com
Sosyal Zoom Koordinatörü

Bir Cevap bırakın

Bu web sitesi çerezleri bilgisayarınızda saklar. Çerez politikası