İstanbul
Sultan Selim Mh. Sultan Selim Cd. No:11 K:5 Kağıthane-
merhaba@zoomdijital.com
T: +90.850 441 0 111
Manisa
Güzelyurt Mahallesi Tekstilciler Sitesi 5775 Sokak No:29 3/A-
merhaba@zoomdijital.com
T: +90.850 441 0 111
Back

FACEBOOK REKLAMLARI GERÇEKTEN İŞE YARIYOR MU?

Sosyal medya bugün iş büyümesinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bir işletmenin sosyal medyada varlığı yoksa, müşterileri kaybedebilir. Bu nedenle, özellikle Facebook’ta, erişim ve dönüşümlerini artırmak için sosyal reklamlardan ve etkileşimlerden yararlanmaya çalışan en küçük markaları bile buluyorsunuz. Ancak bu işletmelerin çoğu kendilerini şu soruyu soruyor: Facebook reklamları gerçekten işe yarıyor mu?

2020 itibarıyla Facebook’un aylık 2,7 milyardan fazla aktif kullanıcısı var. Açıkça dünyanın en popüler sosyal ağ sitesi. İster profesyonel ister kişisel kullanım için olsun, sosyal medya kanalı tüketici pazarındaki geniş bir demografi yelpazesi tarafından yaygın olarak kabul edilmektedir.Yukarıdaki grafik, işletmenize bir Facebook reklamı yayınlamak ve markanızın erişim alanını genişletmek için güçlü bir neden sağlamalıdır.

Ama soru şu… Facebook Reklamları Gerçekten Çalışıyor mu?

Facebook reklamlarından nasıl etkin bir şekilde yararlanabileceğinizi anlamak artık her zamankinden daha önemli. Hemen hemen her başarılı sosyal medya stratejisinin bir parçası olduğundan, gönderilerinizin doğru tüketiciler tarafından doğru zamanda nasıl görülebileceğini bilmek çok önemlidir.

Platform, işletmelere ciddi bir kitleye ulaşma fırsatı verirken, pazarlamacıların neredeyse % 62’si kanalın sadece ‘ödeme almak için bir alan’ olduğunu söylüyor ve hedef pazarlarını gerçekten kaçırıyor.

Katılıyor muyuz? Kesinlikle hayır.

İşte Facebook reklamlarının düzgün bir şekilde yürütüldüğünde çalıştığına dair güçlü kanıt. Son zamanlarda yürütülen bir kampanya verisine göre, işletme yalnızca 8 ay içinde 103.510 dolar brüt satış sağladı.

Firma bunu, reklam pazarlarını değişen pazar trendlerine göre sürekli olarak optimize ederek yaptı. Elbette yalnız başına değil, bir sosyal medya uzmanı ile.Yukarıdaki grafiği gördükten sonra aklınıza gelmesi muhtemel ilk şey, büyük bir reklam bütçemizin olması. Kampanyanın işe yaraması bu şekilde oldu diye düşünüyorsunuzdur.

Yanlış.

Web sitesinde yapılan satın alma işlemlerinden elde edilen satışların ve dönüşüm başına maliyetin bir ekran görüntüsü…

Hedef pazarın farklı segmentleri için farklı reklam kampanyalarımız olduğu için sonuçlar şaşırtıcı değildi.

Bizim için işe yarayan, ideal müşterimizi anlamaya odaklandık. Onları ne kadar iyi tanırsak, doğru kampanyayı başlatmak o kadar kolaylaştı.

Yatırımınızdan daha yüksek getiri elde etme şansınızı artırmak için, müşterinizin nereden geldiğini, en çok neyle etkileşime geçtiğini ve satın alma işlemlerini nelerin tetiklediğini her zaman bilin.

Genel demografik özelliklerin yanı sıra, müşterinin satış döngüsünde nerede bulunduğuna bağlı olarak mikro ve makro dönüşümler sunan kampanyalar tasarlamayı hedefleyin.

Bir satış için zorlanmadan ihtiyaçlarını anlamak için çaba harcadığınızda, otomatik olarak müşteriye değer katan kampanyalar oluşturmaya odaklanırsınız.

Bu da kampanyalar üzerinde daha yüksek bir büyüme oranına neden olur. Bu kampanyalar, müşterilerinizin en çok ilgi duyduğu bir yayını artırmak veya sayfanızı çevrelerinde tanıtmakla ilgili olabilir.

Basitçe söylemek gerekirse, Facebook reklamlarının işe yarayıp yaramadığının cevabı kocaman bir EVET.

Ancak, işletmenizin denemesi gereken farklı türde Facebook reklamlarını incelemeden önce, anlayalım…

Facebook Reklamları Nasıl Çalışır?

Sosyal medya pazarlamasında yeni olan birçok işletme Facebook reklamlarının gücünden şüphe ediyor. Pazarları veya ürünleri için çalışıp çalışmayacakları konusunda sürekli tartışıyorlar. Bu nedenle, bir reklam kampanyası yürütmeden önce suları kendiniz test etmeniz gerekir. Eğitim kararları almak her zaman iyidir, neden olmasın?

Pazarlamacıların neredeyse% 30’u ücretli arama ve ücretli sosyal kampanyalar arasındaki farkı tanımlayamamaktadır. %30… Bu bayağı büyük bir rakam.

Açıklama oldukça basit: Ücretli arama hedef pazarınızın işletmenizi bulmasına yardımcı olurken, ücretli sosyal kampanyalar işletmenizin potansiyel müşteriler bulmasına yardımcı olur.

Facebook reklamcılığı bunu yapar. Hedeflenen potansiyel müşterilere ve müşterilere ulaşmanızı sağlar. Markanızın sunduğu ürün ve hizmetlerle ilgilenme olasılığı daha yüksek olan belirli kullanıcı segmentlerini hedeflemenize yardımcı olur. Bu süreçte daha fazla satış yapın.Günlük aktiviteleri ile ilgili muazzam kullanıcı verileriyle, Facebook’un sunduğu hedefleme düzeyi başka hiçbir platformla rekabet etmiyor.

Bir reklam veren olarak atmanız gereken ilk adım, reklam kampanyanızın hedefini belirlemektir.

Sen şunlarıdan hangisini istiyorsun:

 • Sitenize alakalı ziyaretçi trafiği mi çekmek istiyorsunuz?
 • Daha fazla potansiyel müşteri mi oluşturmak istiyorsunuz?
 • Kullanıcıları sayfanızla etkileşime teşvik etmek mi istiyorsunuz?
 • Daha güvenli satış mı hedefliyorsunuz?
 • Markanızın erişim alanını genişletmek mi istiyorsunuz?

Hedefiniz ne kadar net olursa, o kadar iyi sonuç görürsünüz. Size en yüksek yatırım getirisini neyin getirdiğini anlamak için bir kerede bir reklam yayınlamaya devam etmek veya birden fazla hedefle denemek isteyebilirsiniz.

Facebook’taki kitle segmentasyonu, ideal müşterinizin neye benzediğini tanımlamanızı sağlar. Sağlam sistemleri, daha sonra reklamlarınızı, tanımladığınız demografinin kapsamına giren kullanıcılara gösterir. Başka bir deyişle, bu kullanıcılar belirlediğiniz davranış türünü sergiler.

Her şey müşterilerinizi ne kadar iyi anladığınıza ve verileri reklamlara ne kadar etkili bir şekilde dahil edebileceğinize bağlıdır. Ayrıca, kampanyalarınız için seçtiğiniz biçim türü, elde ettiğiniz sonuçları etkileme eğilimindedir. Profesyonel bir sosyal medya pazarlama şirketi kullanmayı da düşünebilirsiniz .

Facebook reklamları işe yarıyor mu sorusunu cevaplamaya gelince, herkese uyan tek bir cevap yoktur. Reklamlarınız aşağıdaki gibi faktörlere dayanmaktadır:

 • İşletmenizin neler sunabileceği
 • Bulunduğunuz sektör
 • Hedeflediğiniz niş
 • Sahip olduğunuz kampanya hedefleri


İşletmeniz için yayınlayabileceğiniz farklı Facebook reklam türlerine ve hangi amaca hizmet edebileceklerine bir göz atalım.

1. Sayfa Beğenme

İlk reklam türü, sayfanızın organik erişimini artıracak reklam türüdür. Bu kampanyanın amacı markanız ve sunduğunuz ürün ve hizmetlerle ilgili farkındalığı yaymaktır. Hedef kitlenizi daha fazla güncelleme için sizi Facebook’ta ‘beğen’ ile takip etmeye teşvik etmektir.

Mikro dönüşüm olduğundan, çoğu kullanıcı bu reklam türüyle etkileşime girmekten mutluluk duyar. Yüksek katılım pazarlamacılara bu olasılıkları doğru şekilde hedefleme şansı verir. Alakalı içerik ve daha fazlasına sahip potansiyel satış kampanyaları yürütebilirler.2. Etkileşim Reklamları

Bu reklamlar mevcut kullanıcıları hedeflemeye yardımcı olur. İşletme web sitenizde veya bir uygulamada etkinlik oluşturmanıza yardımcı olurlar. Bu reklamları yeni özellikleri, yeni ürünleri vurgulamak veya uygulamanızla veya web sitenizle tekrar etkileşime geçmeye teşvik eden bir teklif yayınlamak için kullanabilirsiniz.

Bu tür reklam kampanyaları, mevcut müşterilerinizi etkileşimde tutmak için en uygun yöntemdir. Bunlar, markayla bağlantıda kalmalarına ve sadık bir topluluğa sahip olmalarına yardımcı olur.3. Promosyon Tanıtımı

Hepimiz birkaç yayının sosyal medyada diğerlerinden daha iyi nasıl performans gösterdiğini biliyoruz. Kullanıcıları sayfanıza çekerken, şimdiye kadar yayınladığınızdan daha fazla içerikle etkileşime girdiklerini fark edeceksiniz. Bu segmentten daha fazla müşteriyi hedefleme fırsatınız.

Facebook’taki içeriğinizin erişimini artırmak için etkileşim sonrası reklamları kullanmak, sayfada daha fazla beğeniyi de elde etmenizi sağlar.4. Edinme Reklamları

Çoğu işletme ve uygulama için birincil hedeflerden biri daha fazla kullanıcı veya müşteri edinmektir. Etkileşim reklamları mevcut kullanıcılarla yeniden etkileşime girmeyi hedeflerken, edinme reklamları işletmenize yeni kullanıcılar / müşteriler getirmeye odaklanır.

Bunlar…

 1. Uygulama yükleme reklamları
 2. Potansiyel müşteri oluşturma reklamları
 3. Ürün / hizmet tanıtım reklamları.


5. Marka bilinirliği

Bazen daha fazla dönüşüm elde etmenin en iyi yolu, insanların markanız hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlamaktır. Facebook reklamlarını kullanarak marka adınızın gösterimini artırabilirsiniz. Ancak bu, yalnızca sizi bir endüstri otoritesi olarak kuran olağanüstü içeriği paylaştığınızda yapılabilir.

Bu kampanyalar markanızın neyle ilgili olduğuna odaklanmamalıdır. Bunun yerine, bir müşterinin neden onunla etkileşime geçmesi gerektiğini vurgulamalıdır.6. Yerelleştirilmiş reklamlar

Bazı işletmeler küresel marka bilinirliğine odaklanırken, bazılarının yere özgü hedefleri vardır. Bu kampanyalar, müşterilerinizin coğrafi konumu kullanılarak belirlenir. Ve yüksek alaka düzeyi için özel tekliflerle onları hedefleyin. Bir mağaza ziyaretini teşvik etmek veya belirli bir alanda ürün satın alma teklifi sunmak olabilir.

Yerelleştirme, kişiselleştirilmiş pazarlamanın ayrılmaz bir parçası haline geldiğinden, bu reklam kampanyaları, marka hatırlama değerini ve dönüşümleri artırmak için harika bir yoldur.7. Web Sitesi Dönüşümleri

Çoğu marka bilinirliği kampanyası web sitesine trafik çekilmesine neden olsa da, web sitesi dönüşüm reklamları farklı bir top oyunudur. Süper hedeflidirler ve doğası gereği spesifiktirler. Kısacası: ziyaretçileri, işletme web sitenizin belirli bir sayfasında tanımlı bir harekete geçirme çağrısına yönlendirirler.

Bu reklamlardan maksimum sonuç almak için farklı harekete geçirici mesajlarla deneme yapmayı deneyin. ‘Daha fazla bilgi’ kullanmak yerine, kullanıcılarınızı bir bültene veya bir ürünün ücretsiz deneme sürümüne kaydolmaları gereken bir sayfaya yönlendirin.8. Web Sitesi Tıklamaları

Sektörde yeniyseniz ve müşterilerinize ulaşmaya yeni başlıyorsanız, web sitesi tıklama kampanyaları en iyi seçenektir.

Bu kampanyalar tek bir şeye odaklanıyor: web sitenize trafik çekmek. Bu trafiği blogunuza, ürün sayfanıza, satış sayfanıza vb. Yönlendirebilirsiniz. Buradaki fikir, müşterinin teklifinizi hemen bir dönüşüme doğru itmek yerine sunduğunuz ürünü keşfetmesini sağlamaktır.Farklı şeyler sunacak işletmeler için, farklı bağlantılara trafik göndermek için karusel reklamlardan yararlanabilirsiniz. Benzer şekilde, markanızın öyküsünü müşterilerle paylaşan ve daha fazla bilgi edinmek için web sitenizi ziyaret etmelerini sağlayan tuval reklamları da deneyebilirsiniz.

9. Etkinlik promosyonları

Facebook’ta en iyi performansı gösteren interaktif içerik. Etkinlikleri tanıtmak ve hedef kitlenizi katılmaya teşvik etmek, değer teklifinizi ortaya koymanın ve fazla satışa başlamadan bir konuşma başlatma şansı elde etmenin harika bir yoludur.

Ancak, tüm segmentlerinizi tek bir etkinlik tanıtımında kullamamayı unutmayın. Ne kadar hedefli kalırsanız, o kadar yüksek katılım elde edersiniz.10. Promosyonlar Yapın

Her işletme müşterileriyle etkileşim kurma ve verebilecekleri değeri vurgulama şansı ister. Bu nedenle promosyon markaları veya hedef pazarlarına hitap etmek için tasarlanmış özel indirimler sunan birçok markayı görüyorsunuz.

İster ücretsiz bir şey, ister içerik yükseltmesi (e-kitap gibi) veya ister ilk kez alışveriş için basit bir indirim kuponu sunun, bu reklam türleri sizin için uygun olacaktır. Bir kullanıcının feed’inde paylaşılan geniş içerikten öne çıkmanıza yardımcı olurlar. Sağlamanız gereken tek şey reklamınızın görünümüdür: ideal müşterinize çekici gelmelidir.11. Olası Satış Oluşturma Reklamları

Çevrimiçi potansiyel müşteri oluşturmaya genel yaklaşım, kullanıcıları dijital bir reklam yoluyla bir açılış sayfasına yönlendirmektir. Ve iletişim bilgilerini içeren bir form doldurmalarını sağlayın. Ancak, yeni Facebook reklamlarıyla ilgili işler değişir. Artık pazarlamacılar, bir reklamdan bir açılış sayfasına geçişi azaltma şansına sahipler. Bu çok büyük.

Hâlâ “Facebook Reklamları Çalışıyor mu?” aşağıdaki ekran görüntüsüne bir göz atın.

Facebook olası satış reklam kampanyaları , potansiyel müşterilerin bilgilerini platformdan ayrılmaya zorlamadan toplamanıza olanak tanır. Bu, hem B2B hem de B2C işletmeleri için olası satış yaratma sonuçlarında artışa neden oldu.

Kampanyanızın hedefini ve yayınlayacağınız reklam türünü seçtikten sonra, sonuçları nasıl en üst düzeye çıkarabileceğinize odaklanma zamanı.

Facebook Reklamlarını Çalıştırma

Hem B2B hem de B2C pazarlarında iyi performans gösteren ve farklı formatları deneyen kampanyalar yürüttüğümüzde, burada yer aldığımız en iyi uygulamalardan bazıları. Reklamlarınızı parayla ilgili bütçede maksimum sonuç elde etmek için optimize etmek ve “Facebook reklamları işe yarıyor mu?”

1. İlk olarak, Mevcut Kitlenizi Hedefleyin

Yeni bir müşteri edinmek, mevcut bir müşteriyle etkileşim kurmaktan 10 kat daha maliyetlidir. Peki, reklam trafiğinizi neden soğuk trafikten tıklama alma konusunda boşa harcıyorsunuz? Facebook’ta sizi takip eden luke-warm olanları beslemek için ne zaman kullanabilirsiniz?

Mevcut müşterilerinizin ve takipçilerinizin bir reklama olumlu yanıt verme olasılığı daha yüksektir. Ne sunduğunuzu zaten bildikleri için katılım ve katılım oranları çok daha yüksektir. Bu, sizin veya ürününüz hakkında fazla bir şey bilmeyen yeni kullanıcıları hedeflemekten çok daha iyidir. Bu nedenle, mevcut kitlenizden yararlanarak ağızdan ağıza promosyonlar yardımı ile paylaşım almayı ve farkındalık yaratmayı hedefleyin.

2. Reklamlarda Bölünmüş Test Yapın

Kitle segmentinizden hiçbir kişi aynı reklama istediğiniz şekilde yanıt vermez. Biri onunla anında etkileşime girebilirken, diğeri de gönderiyi beğenebilir. Gerisi çevrelerinde paylaşabilir. Bu nedenle, reklamlarınızı ayırma testi önemlidir.

Reklamcılık hedefleriniz ne olursa olsun, kitlenizin en çok neye yanıt verdiğini görmek için aşağıdaki öğeler üzerinde A / B testleri yapmalısınız:

 • Reklam başlığı
 • Reklam grafiği
 • Reklam metni (uzun biçim ve kısa biçim)
 • Reklam türü (atlıkarınca, tek resim, videolar, tuval)

Facebook’ta ayrı testler, kitle segmentinizde hangi reklamın daha iyi performans gösterdiğini belirlemenizi sağlar. Bu şekilde, size maksimum dönüşüm sağlayan reklam kampanyasını artırmaya odaklanabilirsiniz. Bu, birbiri ardına birden çok başarısız kampanya yürütmeye çalışmaktan çok daha iyidir.3. Split Test Reklam Hedeflemesi

Reklamlarınızın biçimi ve kopyasının yanı sıra, pazarınızı test etmenin başka bir yolu da, minimum düzeyde olsa bile hedeflemeyi değiştirmektir. İster reklamın konumu, belirlediğiniz teklif, eklediğiniz veya çıkardığınız demografi / davranış olsun, olabildiğince çok varyasyon oluşturduğunuzdan emin olun. Kitle segmentinizde olabilecek her varyasyonu düşünmeye çalışın.

Aşağıdakileri test eden A / B’ye odaklanın:

 • Kitle demografisi
 • Sosyografik ve davranışsal hedefleme
 • Teklif verme stratejisi
 • Teklif verme oranı
 • Reklam yerleşimi


Tıpkı yukarıdaki saldırı gibi, hangi reklam kümesinin size maksimum dönüşüm sağladığını ve hangi demografik veya stratejinin tüm farkı yarattığını tanımlayabileceksiniz.

4. Özel Kitle Oluşturun

Evet, kitlenizi tanımlamaya çalıştığınızda Facebook hedeflemesi en iyilerinden biridir. Ancak milyarlarca kullanıcıyla, işletmenizin sunduğu ürün veya hizmetlerle gerçekten ilgilenenleri nasıl belirliyorsunuz?

Facebook Pixel’i sitenize yükleyerek, önceki web sitesi trafiğinize göre özel bir kitle oluşturabilirsiniz. Bu, Facebook’ta benzer bir kitle oluşturmanıza olanak tanır. Sizinle etkileşime girme olasılığı daha yüksek olan tüketicilere otomatik olarak ulaşmanıza olanak tanır. Bu süreçte, bir reklam kümesinde elde ettiğiniz dönüşüm sayısını artırmak.

Bu uygulamayı desteklemek için, çoğu çevrimiçi pazarlamacının 2019 yılında bu yıl kitle hedeflemenin dönüşüm elde etmenin en iyi yollarından biri haline geldiğini kabul ettiğini biliyor muydunuz? E-posta listenizi segmentlere ayırmaya benzer şekilde, kitlenizin ilgi alanlarına uygun içerikler oluşturmak için Facebook’ta kitle segmentleri oluşturun. Kitle verileriniz ne kadar ayrıntılı olursa, onları dahil etme olasılığınız o kadar yüksek olur. Açıkçası, daha iyi katılım, daha yüksek dönüşüm şansı anlamına gelir.

5. Aday Müşteri Yaratmak İçin Yeniden Hedefleyin

Yepyeni bir pazarda yeni bir kampanyayla Facebook’ta potansiyel müşteriler oluşturmaya çalışmak yerine, web sitesi ziyaretçilerinizi yeniden hedeflemeyi deneyin. Web sitesi ziyareti, bir tüketicinin sunduğunuz ürün veya hizmetle ilgilendiğinin açık bir göstergesidir. Neden onu potansiyel müşteriye dönüştürme şansını kaybedesin ki?

Web sitenizi ziyaret edenler için bir yükseltme veya özel indirim sunmayı deneyin. Dahası, bu reklam kampanyaları aynı zamanda marka hatırlama değerini artırarak dönüşüm ve etkileşim oranlarınızı önemli ölçüde artırır.

6. Facebook’ta Çok Damlama Kampanyası Oluşturun

Bir damla kampanyasının yalnızca e-postalarda ayarlanabileceğini kim söylüyor? Yeniden hedefleme reklamlarınızı aslında web sitenizin ziyaretçilerini besleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Değerli içeriğin yardımıyla onları olası satışlara dönüştürür.

Belirli bir zaman aralığına göre aralıklı olarak farklı reklam kümeleri oluşturun. Önceden etkileşimde bulundukları veya gördüklerine bağlı olarak bir web sitesi ziyaretçisine farklı içerik parçalarını tanıtın. Örneğin, nişinize özgü e-kitaplar, teknik incelemeler ve diğer içerik yükseltmeleri sunun. Bu şekilde, aynı reklamla spam göndermeye çalışan bir işletmeye benzemekten kaçınırsınız.

Daha fazla çeşitlilik ve daha yüksek bağlam, daha düşük maliyetlerle daha yüksek dönüşüm oranlarına yol açar. Dönemi.7. Reklam Grafiğinizde Çok Az veya Hiç Metin Kullanmayın

Shopify gibi en büyük işletmelerin bile kampanyalarına dayalı yüksek çözünürlüklü resimleri nasıl kullandığını fark ettiniz mi? Üzerinde metin var mı?

Facebook’un reklam grafiklerinde % 20 metin kuralı , sosyal medya pazarlamacıları arasında iyi bilinen bir kuraldır. Metin ne kadar az olursa, reklam kampanyanızın erişimi o kadar yüksek olur. A / B testleri oluştururken, reklam kümelerinizden birinin üzerinde metin olmayan bir grafik kullandığından emin olun.8. Veri Katmanları ve Katmanları Oluşturma

Facebook’ta özel kitle kullanmıyorsanız, akıllı veri katmanlarıyla doğru kitleyi oluşturmak için zaman ayırın. Sadece hedef pazarınızın belirgin demografik özelliklerini dahil etmeyin. Çünkü rakiplerinizin yaptığı budur.

İlgi duydukları şeylere, son kilometre taşlarına, eğitime, iş rollerine, kullanılan cihazlara, satın alma tetikleyicilerine ve daha fazlasına benzer verileri arayın.

Reklam kampanyası hedeflemenizi genişletmek, erişimini artırırken, size daha iyi dönüşümler getiren daraltılmış yaklaşımdır.

9. Sosyal Kanıtı Dahil Et

Çok fazla işletmenin faydalanmadığını görmemizin bir yolu, reklam kampanyalarına sosyal kanıt dahil olmaktır. Müşterilerin söz verdiğiniz şeyleri teslim edeceğinize inanmalarını istiyorsanız, sosyal kanıt gereklidir. Çünkü mevcut bir müşteriden daha iyi bir savunucu yoktur. Başkalarının başarmasına yardımcı olduğunuz sonuçlardan sadece rakamlar göstererek büyük bir fark yaratabilirsiniz.

Bu, kitlenizin ürün veya hizmetinizi kullanmanın değerini bilmesini sağlayan basit bir kampanya olabilir. Kullanıcıları vaka çalışmalarınıza yönlendiren müşteri referanslarını da kullanabilirsiniz.10. Müşteri Duygularını Vurgulayın

Gerçek kişilerin işletmenizle etkileşime girmesini istiyorsanız, psikolojilerine dokunun ve harekete geçmelerini sağlayan duyguları tetikleyin. Ürününüzün değerini vurgulamak yerine, tüketicinin duygularına çarpan bir kopya kullanmaya odaklanın. Doğru sinire ne kadar yakın olursanız, sizden bir çözüm arama olasılığı o kadar artar!Facebook Reklamcılığı Çalışıyor mu?

Artık “Facebook reklamları işe yarıyor mu” cevabını biliyor musunuz? Evet ve kesinlikle hiç şüphe yok.

Kampanyalarınız şu ana kadar performans göstermediyse, beyaz tahtaya dönüp reklamcılık stratejinizi yeniden görme zamanı gelmiştir. Hedeflerinizden kimi hedeflediğinize kadar kullandığınız yaklaşıma – hedef müşterinizin psikolojisini anlamak için daha derinlemesine inceleyin.

Ancak küçük bir kural olarak, reklamlarınızı basit tutmaya çalışın. Mesajlarınızda tutarlı olun ve dönüştürmeyi kolaylaştırın. Dönüştürme işlemi ne kadar uzun olursa, Facebook ile açılış sayfanız arasında kullanıcıların ayrılma olasılığı o kadar artar.

Son olarak olabildiğince yaratıcı kalmayı unutmayın. Çünkü monotonluk can sıkıntısı yaratır. Can sıkıntısı dönüşümleri öldürür. Ve istediğin bu değil. Kimse istemiyor.

Ve hediyemiz: Bu yazı ile size işinizin bugün büyümesine yardımcı olmak için bir sosyal medya uzmanına neden ihtiyacınız olduğunu 10 ayrı gerekçe ile anlattık. Siz de sizin için çalışacak bir sosyal medya uzmanı istiyorsanız hemen bugün bizimle iletişime geçin. Bu yazımız aracılığı ile bize ulaştıysanız, bu yazıyı sonuna kadar okuduysanız size bir de hediyemiz var. Aşağıdaki kodu 0212 591 46 09 veya 0850 441 0 111’den bağlantı kuracağınız temsilcimize ileterek özel bir indirimden faydalanacaksınız. Özel İndirim Kodu: zoom437blog

Okan KÖROĞLU
Okan KÖROĞLU
https://www.sosyalzoom.com
Sosyal Zoom Koordinatörü

1 yorum

Bir Cevap bırakın

Bu web sitesi çerezleri bilgisayarınızda saklar. Çerez politikası